İslami evlilik sitesi

İslami evlilik siteleri içinde lider konumda olan KamuEvlilik.com'a ücretsiz üye olarak islami tercihinize göre eş seçiminizi yapabilirsiniz. Herkes doğası gereği bir arkadaşa, eşe ya da dosta sahip olmak ister. Bazen bu durum maddi bazen de manevi ka


İslami evlilik siteleri içinde lider konumda olan KamuEvlilik.com'a ücretsiz üye olarak islami tercihinize göre eş seçiminizi yapabilirsiniz. 

Herkes doğası gereği bir arkadaşa, eşe ya da dosta sahip olmak ister. Bazen bu durum maddi bazen de manevi kaynaklıdır. İslam’da evlilik için “Kim evlenirse imanın yarısını tamamlamış olur” diye buyurulmuştur. İslam evliliği önermekte ve insanları bu yola çekmektedir. Bazı islami evlilik siteleri günümüz İslam yorumlarına göre oluşturulmuştur.

Tamamen ücretsiz ve üyelik gerektirmeyen evlilik sitelerine üye olarak İslam’ın ana kuralını yerine getirmiş olursunuz. Ayrıca İslam’a uygun bayanları / erkekleri eş olarak site üzerinden kolaylıkla seçebilir ve İslamın verdiği şartlara göre konuşabilirsiniz. İnsanların arkadaş, dost, sevgili ya da eş bulmak üzerine başvurduğu islami evlilik siteleri, hem tanışma hem de mutlu yuva kurma olarak bilinir. Site içerisinde düşündüğünüz, beğendiğiniz adaylara özel mesaj göndererek kendi dininizin gerektiklerini karşı tarafa ifade edebilirsiniz. Ayrıca evlilik ilanlarından evlenmek istediğinizi belirterek niyetinizi de açıkça ifade edebilirsiniz. 

İslami evlilik sitesi özellikleri

İslami evlilik siteleri, İslam şartlarına uygunluğu, kurallar konusunda esnekliği, vakit konusunda ise tasarruflu sitelerdir. İnternet aleminde yer alan islami evlilik sitelerinin genel özellikleri şunlardır;

  • Karşı taraf ile konuşmadan fotoğrafını görmek onu beğenme durumuna göre mesaj göndermek
  • Karşı tarafın onayını almadan onu rahatsız etmemek
  • İslami kriterleri önde bulundururken ciddi olduğunuzu göstermek
  • Bazı yerlerde buluşmayı 3 kere yapmanın makbul olduğu ifade edilmektedir
  • Kişinin profili incelenerek karakteristik özellikleri öğrenilir ve iletişime geçilecekse ona göre yönlendirme yapılır
  • İslami evlilik siteleri tamamen ücretsiz olmalıdır, kayıt ya da giriş sırasında para talep eden siteler İslami evlilik siteleri değil para üzerine kurulmuş sitelerdir
  • İslami evlilik siteleri genel olarak ciddi arkadaşlıkların kurulduğu, hayat yoldaşlarının bulunduğu ve gelecek düşünüldüğü yerdir. Bu sitelerdeki amaç İslam dininde kutsal olan evliliği yerine getirmektir.

İslami evlilik siteleri örnekleri

İslam dini biz insanlara mutlu bir yuva kurmayı, sorunları karşılıklı oturarak çözmeyi, eşlere karşı sevgili ve merhametli olmayı emretmiştir. İslam dinine uygun olarak kurulmuş ve tamamen ücretsiz olan internet siteleri sektörde yer almaktadır. İnsanların sosyal medya dışında ciddi olarak evlenmek istediklerini buraya gelerek evlilik ilanı oluştururlar. Piyasada bulunan islami evlilik siteleri hem nitelik olarak hem de içerik olarak zenginliğe sahiptir. Bazı olumsuz, İslami yansıtmayan ve sadece vakit kaybı olan siteler de piyasada yer almaktadır. İnternet dünyasında İslam dinine en uygun olarak 3 site yer almaktadır. Bunlar; 

  1. Kamuevlilik; İslam’a uygun olan en iyi sitedir. Basit bir şekilde insanları bir araya getirme(çöpçatanlık) yapmaktadır. Aracı rolünde olan site İslam’a göre uygundur. Sitede güvenlik ve gizlilik vardır. Destek taleplerine ulaşmak mümkündür. İnsanı yormayacak, değerli vaktini çalmayacak ve dini kuralları net bir şekilde yansıtacak şekilde kurulmuştur.
  2. Pembepanjur;  İslam’a yakın bir sitedir. Üye olunup mesaj gönderilen sisteme sahiptir. Renkli bir görünüme sahip site ciddi ve mantık evliliği yapmak isteyenleri bir arada tutar.
  3. Nasipse; İslami evlilik siteleri arasında yer alır. Basit bir temaya sahip olan site, ücretsiz üyelik kabul etmektedir. Kolay mesajlaşma paneli, beğeni gönderme ile ilk 5 arasındadır. Basit ve vakit geçirebilecek bir sitedir.

İslami evlilik sitesi: kamuevlilik

Yukarıda yer alan islam dinine uygun evlilik siteleri arasında en uygun site hem kuralları hem de site içerisindeki insanlar ile kamuevlilik sitesidir. Kamuevlilik sitesini bu kadar özel kılan ise; güvenilir, yalandan uzak bir site olması ve insanları ‘müşteri ’değil ‘misafir’ olarak görmesidir. 

Çok basit bir şekilde üye olunduktan sonra detaylı arama yaparak yüzlerce insanı önünüze getirebilirsiniz. Bu sayede İslam şartlarına göre ciddi ya da mantık evliliği yapabilirsiniz. İslami evlilik sitesi olan kamuevlilik sitesinin en büyük özelliği ise hem kamu hem de özel sektörde çalışan herkesi bir araya toplamış olmasıdır. İnsan ayrımı yapmadan uzun süredir evlilik hayali kuranları bir araya getirmeyi başarmıştır.

 


Giriş yap Ücretsiz Kayıt Ol

Yorumlar


selma Avatar
selma - 1 yıl önce
ciddi istanbul da oturan emekli kamudan bende emekli bayanım
selma Avatar
selma - 1 yıl önce
ciddi niyetli yalansız kamudan emekli bir bay arıyorum
Mehmet Avatar
Mehmet - 10 ay önce
Slm ben afyondan mehmet yaşım 44 afyondan
Muhammet Avatar
Muhammet - 6 ay önce
Ben 28 yaşındayım bekarım hiç evlenmedim ciddi bir bayanla evlenmek istiyorum gerçekten niyetim ciddi.
Mesaj yazmak zorunlu.
Markdown işaretlemelerini destekler.