Evlenmek isteyenler

Bayramda, seyranda, işyerinde, akraba ziyaretlerinde ya da evde bekâr insana durmadan “Ne zaman evleniyorsun?” gibi sorular sorarlar. Evlenmek isteyenler eş adaylarına bağlı olarak gün/ay/yıl olarak cevap verirler. Evlenmek isteyenler genel itibari ile be


Bayramda, seyranda, işyerinde, akraba ziyaretlerinde ya da evde bekâr insana durmadan “Ne zaman evleniyorsun?” gibi sorular sorarlar. Evlenmek isteyenler eş adaylarına bağlı olarak gün/ay/yıl olarak cevap verirler. Evlenmek isteyenler genel itibari ile bekâr olup eş/arkadaş arayan kişilerdir. 

Evlenmek isteyenler ilk olarak evliliğin getireceği bazı şartları idrak etmesi gerekmektedir. Bu şartlarda olumlu olarak yeni bir hayat, çoluk çocuk sahibi olmak varken olumsuz olarak da yeni bir hayat, birisiyle aynı evde yaşamak gibi unsurlar yer almaktadır. 

Evlenmek isteyenler ne yapmalıdır?

Evlenmek isteyenler dirayetli olmak, yaşam koşullarına dikkat etmek, hayat mücadelesini artık iki kişi vereceklerinin farkına varmak zorundadırlar. Bunun için evlilik, yüksek nitelikte sorumluluk getirmektedir. Evlenmek isteyenler yeni gelişen teknolojileri ve geleneksel yöntemleri tercih etmelidir. Bunları açıklamak gerekirse;

Geleneksel yöntemler;

  1. Akraba ziyaretleri
  2. Arkadaş önerileri
  3. Görücü usulü
  4. Anne veya büyüklerin önerileri

 Yeni gelişen teknolojiyle evlenmek isteyenler ise;

  1. Sosyal medya sitelerini
  2. Evlilik sitelerini
  3. Sohbet sitelerini
  4. Forum ya da sözlük sitelerini

Gibi siteleri takip etmeli, eş ya da arkadaş bulmalıdır.Evlenmek isteyenler hem düşüncelerini iyi ifade etmeli hem de karşıdaki kişiyi sevdiğini göstermelidir. Sevdiği kişiye karşı dürüst, akıcı ve saygılı olan kişilerin evlilik sürecine girmesi hızlı gerçekleşir.

Evlenmek isteyenler hazırlıklı mı?

Evlenmek isteyenler ilk olarak ciddi ve güvenilir birisi olduğunu karşı tarafa göstermelidir. Evlilik mertebesinin farkına varmalı, karşı tarafın düşüncelerine saygı duymalı ve onunla bir ömür geçirmeyi kabul etmelidir. Evlenmek isteyenler genel olarak hazırlıklı değildir. Bunun için ilk olarak güvenilir bir arkadaş ya da hayat yoldaşı bulmanız gerekmekte. 

Her insanla evlilik olmayacağı için evlenmek isteyenler, karşıdaki kişiyi tanımalı, analiz etmeli ciddi ya da mantık evliliği mi istediğine karar vermelidir. Evlenmek isteyenler karar sürecinde akrabalarından, arkadaşlarından ve daha önce evlenmiş kişilerden fikir alması evlilik için sağlıklıdır.

 

 

 

 


Giriş yap Ücretsiz Kayıt Ol

Yorumlar


Mehmet Avatar
Mehmet - 1 yıl önce
Bekar hiç evlenmemiş 45 yaş üstü biri aile eğitimi iyi olumsuz icķi sigara gibi olumsuz durumları olmayan biri
Serkan Avatar
Serkan - 6 ay önce
Ben 32 yaşındayım bekarım ciddi anlamda bir bayanla tanışmak istiyorum WhatsApp numaram bu sıfır beşyüz dört sekiz yüz elli bir üç
Mesaj yazmak zorunlu.
Markdown işaretlemelerini destekler.